ДІАЛОГИ ПРО ГРОМАДСЬКИЙ БЮДЖЕТ-2020

Сьогодні 19-е жовтня і це останній день голосування за проєкти громадського бюджету м. Херсона-2020. Відчуваємо, як хвилюються автори проєктів, бо ми теж хвилюємося.


Станом на 9:00, як показує Платформа реалізації ідей для покращення твого міста, проголосувало 15422 херсонця – близько 5 % від загальної чисельності мешканців нашого міста (324,1 тис. осіб на 01 березня 2020 року[1]). Небагато, та це вже майже у 2 рази більше, ніж торік[2] (а попереду ще цілий день!). Отже, зрушення є. Гадаємо, що цих зрушень вдалось домогтись через об’єднання зусиль: значної активації зі збору голосів проєктними командами, більшого «включення» жителів міста у партисипаційні процеси (особливо молодих людей) і, певною мірою, роботи Школи громадського бюджету.


Тільки-но розпочалося голосування за проєкти, експертки Школи вийшли на вулиці Херсона вести з містянами «Діалоги про громадський бюджет»: 6-го, 8-го, 12-го і, наостанок, тричі святкового, 14-го жовтня.

І, нехай, ці діалоги, більшою мірою, нагадували монологи, та ми встигали промовити «заклинання»: «Проєкти покращення нашого міста!» А ще додавали: «Це зовсім не про вибори» (кампанія голосування за проєкти громадського бюджету, на жаль, співпала з передвиборчою кампанією). А далі вже, як «карта ляже»... Одні усміхаються, слухають, беруть флаєр, запитують і кажуть «Дякую, подивлюся» чи «Дякую, чудова ідея!». А інші – втікають, як «чорт від ладана». 


Найприємнішим на цих вуличних акціях було те, що з нами, пліч-о-пліч, роздавали агітки за свої проєкти автори, які проходили навчання у Школі громадського бюджету, і що від декотрих перехожих ми таки чули: «Я знаю, я вже проголосував(ла)!». Були й такі, що голосували одразу, біля нас та авторів проєктів. І це найбільше визнання нашої роботи)


Про те, як проходили вуличні акції, можна подивитися ще й на сторінці Глобального у Фейсбуці: https://cutt.ly/SgjwdRK; https://cutt.ly/Cgjwf1C.


Наостанок, дуже хочемо подякувати усім авторам проєктів, проєктним командам і групам підтримки, а також херсонцям, які знайшли час і проголосували за вподобані проєкти, за небайдужість і палке бажання змінити Херсон на краще. Тільки разом ми – сила! Тільки гуртом ми – ґромада!


P.S. Школа громадського бюджету-2020 йде на «канікули» втішеною і налаштованою на позитивні зміни у нашому місті):


*Інформаційна та промоційна кампанії громадського бюджету міста Херсона на 2020 рік проводяться громадською організацією «ІРЦ Правовий простір», громадською організацією «Глобальний погляд», благодійною організацією «Фонд милосердя та здоров’я» і Газетою «Вгору» за підтримки Херсонської міської ради


[1] Дані з офіційного сайту Херсонської міської ради (https://cutt.ly/ngh6Dk9)

[2] За даними Протоколу засідання Координаційного комітету з питань громадського бюджету в м. Херсоні № 9 від 26.09.2019 р. у 2019 році проголосувало 8595 осіб (https://cutt.ly/qgj1xpr)

Хмаринка ##