АРХІТЕКТУРНИЙ ПАЗЛ СУВОРІВСЬКОЇ

Знаєте як завершили вересень учасники Суворіської? У командах складали її «архітектурний пазл»! Наша люба пішохідна на один вечір перетворилася на «перебіжну», бо по ній швиденько, швидше дощу, що поливав, рухалися наші учасники від одного історико-архітектурного об’єкта до наступного)


Погода була каверзною і непередбачуваною до самого початку квеста. Напередодні і протягом дня синоптики не один раз змінювали прогноз, то ж ми вирішили не переносити івент, щоб не вибитися з графіку проєкту. У результаті видалося «мокрувато», та наші учасники вистояли, тобто вибігали ) 


А яким цікавим і особливим був квест! Велика дяка нашим партнерам з Херсонської обласної організації Національної спілки краєзнавців України за його підготовку та проведення.

Кожна команда для квесту отримала конверт з комплектом старовинних фото і листом із минулого, написаного Олександром Альбертовичем до Арнольда Францевича, 25 травня 1913 року у Санкт-Петербурзькому готелі. Олександр Альбертович розповідав своєму другу про те, якою чудовою видалася його мандрівка з Одеси у Херсон, та що примітного він побачив на центральній вулиці, іменованій на честь О. В. Суворова.

Щоб вам ще більше кортіло, наведемо фрагмент оригінального тексту з листа (дозвіл від авторів отримали):


«Милый, дорогой мой другъ, Арнольдъ Францевичъ! Письмо Ваше, полученное мною на прошлой недѣлѣ, доставило мнѣ огромное удовольствія. Я здоровъ, по милости Бога, съ семьею своею.


Третьяго дня я неожиданно рѣшился отправиться изъ Одессы въ Херсонъ. Ахъ, какой удивительной была сія поѣздка. О пребываніи въ этомъ градѣ скажу, что вынесъ оттуда чудесные впечатлѣнія. Херсонъ встрѣтилъ меня замѣчательной погодой.


Возница любезно посовѣтовалъ мнѣ отправиться на центральную улицу города, которая именуется въ честь великого полководца Александра Васильевича Суворова. Я незамедлителъно послѣдовалъ его совѣту.


Улица встрѣтила меня прохладой тѣнистыхъ аллей, гуломъ вездѣсущихъ фаэтоновъ и криками мальчишекъ-зазывалъ. Въ воздухѣ разносился дурманящий ароматъ цвѣтущихъ акаций и кустовъ жасміна…»

Ну що, зачиталися? І ми теж! У листі Олександр Альбертович, наче знову на променаді, послідовно описує місця, аромати і звуки вулиці Суворівської. І які ж вони «смачні» ті місця, аромати і звуки) Далеко не те, що зараз(


Команди, з листа і фото, мали зрозуміти, про які архітектурні об’єкти Олександр Альбертович розповідав Арнольду Францевичу, віднайти їх і зробити селфі на їх тлі.


Всього об’єктів було 10, і про кожен з них ми довідалися на пішохідній екскурсії, яка передувала квесту: будинок Суворова; садиба Куликовських або будинок з атлантами; жіноча гімназія; будинок Джона Говарда і будинок Тарле з аптекою Мюллера; фотоательє Можаровського; будинок Шаха з книжковим магазином; Старо-Миколаївська синагога; будинок Херсонського товариства взаємного кредиту; католицький костьол; поштово-телеграфна контора.


Одна з команд (доречі, з найменшою кількістю учасників) знайшла на одну архітектурну деталь більше, ніж передбачалося. Натомість, однієї деталі, «зашифрованої» у російській того періоду, не знайшла. Тобто 9 із 10 і Архітектурний пазл Суворівської майже складено. І це був кращий результат, тому вони перемогли.


Хоча переможцями варто вважати усіх учасників – вони не зламалися, витримали негоду, зробили чудові селфі, надихалися свіжим повітрям, наситили мозок киснем, ще раз повторили історію рідної Суворівської, видали чудові результати та ще й отримали за це презенти) 


Креативність наших партнерів зашкалює. Можна тільки уявити, що нас з учасниками чекає на творчому диспуті-краєзнавчій реконструкції «Побут та звичаї суворівської публіки»!


Р.S. Пошуки пригод тривають. Гадаємо, буде супер-перевтілення)


* Проєкт «Зупинка Суворівська: переосмислення вуличного простору» підтримує Європейський Союз за програмою Дім Європи (https://houseofeurope.org.ua/)

Хмаринка ##