АТИ-БАТИ, НА ДЕБАТИ!

Минулої суботи Акселератор молодіжних ініціатив дебатував. Точніше дебЮтував у дебАтах. Назву дебатної гри обрано не випадково: «Я – proактивний громадянин!». Саме таку позицію ми допомагаємо сформувати учасникам та учасницям Акселератора і вона уже явно у них вимальовується – проактивність vs реактивність)

Для довідки з Вікіпедії: Деба́ти (фр. debat) – чітко структурований і спеціально організований публічний обмін думками між двома сторонами з актуальної теми. Цей різновид публічної дискусії учасники дебатів спрямовують на переконання в своїй правоті третьої сторони, а не одне одного. Тому вербальні і невербальні засоби, що використовуються учасниками дебатів, мають на меті отримання певного результату – сформувати у слухачів позитивне враження від власної позиції. 


Отже, найважливіше у дебатах – пояснити свою позицію. Не так важливо, що ви думаєте, як те, чому ви так думаєте! Жодних діалогів і суперечок, жодних емоцій, тільки аргументи, докази, контраргументи, критичний аналіз аргументів опонентів та порівняння своєї позиції з протилежною позицією. Водночас вміння висловлюватись, вміння вислуховувати суперника та точно використовувати відведений час. А ще оплески однією рукою, бо іншою – ви записуєте.


Познайомилися, визначилися з тим, що таке PROактивнісь, поділилися на 4 команди (1-й уряд, 2-й уряд, 1-а опозиція, 2-а опозиція) і вислухали правила дебатів. Опісля почали переконувати модераторку гри, чому  «Ця палата вважає діяльність молодіжних організацій такою, що немає сенсу» і, звісно, навпаки. А на завершення гри – фідбек від судді та рефлексія)


Перемогла команда 1-ої опозиції на чолі з Льолею Бровченко – вони були переконливішими у своїй ідеї. А от уряди спасували – на другому і третьому місцях.

Головною думкою цих дебатів став вислів із заключної промови аналітика опозиції Макса Бойчука: «Ми розвиваємося! Так, потихеньку, але ми розвиваємося, друзі!»


Р.S. Дебати – це відмінний спосіб навчитися формулювати і відстоювати свою позицію, мислити логічно, ставити себе на місце опонента, аналізувати будь-яку ситуацію з різних боків та бачити цінність в конкуренції ідей. Дебатуй, молодь, дебатуй!!!


*Проєкт реалізується за підтримки Європейського фонду за демократію (EED)


Докладніше про дебати тут: http://ddcentr.org.ua/ua/activity/debate.html; https://inrespublica.org.ua/aktyvna-hromada/vse-pro-debaty-shho-take-debaty-ta-yaka-vid-nyh-koryst.html;

https://inrespublica.org.ua/podii/vse-pro-debaty-formaty-provedennya-debativ-abo-na-yaki-pravyla-gry-ochikuvaty.html; 


А про «дебатний» етикет тут: https://www.the-village.com.ua/village/business/business-ethics/284107-ne-scho-a-chomu-7-pravil-zdorovih-debativ.

Хмаринка ##