БІБЛІОТЕКА В ПРОЄКТІ? ТА ЩЕ Й «ЖИВА»? НІ, НЕ ВІРЮ!

Усім «Хомам невіруючим» розказуємо у деталях, як команда Глобального погляду влаштувала для своїх молодих-ініціативних бібліотеку та ще й  «живу». Доречі, це перший захід, який проводився для групи учасни(ць)ків проєкту «Акселератор молодіжних ініціатив», і останній у мотиваційному блоці проєкту.


Загалом, «Жива бібліотека» – це проєкт про різноманітність, про боротьбу із забобонами, про злам стереотипів. «Не судіть про книгу за її обкладинкою!» – гасло проєкту з майже 20-річною історією, який народився у Данії та охопив більше 70 країн світу, у т. ч. й Україну. «Жива бібліотека» працює у такий же спосіб, як і звичайна – «читач(ки)і» звертаються до бібліотеки, заповнюють формуляри, обирають «книгу», позичаючи її на певний час. «Прочитавши», «читач(ка)» повертає «книгу» до бібліотеки та, за бажанням, бере іншу. Відрізняє «живу» бібліотеку від звичайної лише те, що її «книги» – це не звичні продукти на папері, а живі люди, водночас «читання» – це розмова.

Ми дещо модифікували стандартну модель «Живої бібліотеки» і додали їй мотиваційного «присмаку», що відобразилося на підборі книг. Наша «Жива бібліотека» – це спроба відкрити шлях до кращого розуміння вибору успішних херсон(ок)ців бути проактивними та ініціативними, їх власного кредо, особливостей життєвої стезі, рішень і вчинків, зокрема на благо нашого міста та громади.


Кожна «книга» з каталогу – це людина, яка, з особистих переконань, творить позитивні зміни у нашому краї, для нашої громади. І ці люди відверто відкривали свій статус і досвід у розмові, в обговоренні та дискусії з «читачами». Усі «книги», представлені до уваги учасни(ць)ків проєкту «Акселератор молодіжних ініціатив», – це Золотий фонд «Живої бібліотеки» нашої громадської організації:


Бімбірайте Наталя «Кожна людина унікальна і має гідність» (українська правозахисниця з литовським «корінням», членкиня правління Української Гельсінської спілки з прав людини);


Довга Анна «Любіть життя!» (ідейна, енергійна, життєлюбна директорка школи);

Карлюка  Дмитро «IMPULS.KS» (український вчений, громадський діяч, херсонський пластун і massonовець);


Рожков Юрій «Добро переможе!» (херсонський бізнесмен, депутат обласної ради, місцевий меценат).

Наша «Жива бібліотека» проходила за особливим регламентом: реєстрація і бібліокава; бібліовітання; книгочитання; післячитання, що передбачало бібліодякування , бібліофотання і бібліотортування   

Як усе пройшло? Читайте і вирішуйте самостійно:


«Чесно кажучи, давно не отримувала такі гарні емоції! Розмова з розумними, авторитетними людьми — те, чого дійсно не вистачає! Сердечно дякую вам!!! ️» – це від Даші Іванової;


«Спасибо за день! Теплая атмосфера и отличная компания)» – це від Іллі Сластіна;


«Цікавий і корисний захід! І дітки такі хороші, задавали розумні, серйозні запитання. Провести б таку бібліотеку і в нашій школі» – це від Анни Довгої;


«Хороший захід! Хотілося поділитися з дітьми власним досвідом, щоб вони йшли до мети коротшим шляхом, наприклад 5 років, а не 25» – це від Юрія Рожкова…


P.S. Кожен із нас – унікальна «книга»! І, як влучно сказано Віктором Гюго, «Творець книги – автор, а творець її долі – суспільство»


*Проєкт реалізується за підтримки Європейського фонду за демократію (EED)

Хмаринка ##