МИ ЗНАЙШЛИ ЧУДОВЕ РІШЕННЯ!

У Глобального погляду є невтомні юні партнери – учнівська екокоманда #ZWSХерсон на чолі з кураторкою, біологинею Ольгою Демченко. Ці молоді герої невпинно працюють над створенням «пластикової» майстерні у нашому місті і стали відомими на всю Україну (завдяки телеканалам «1+1» і «Херсон Плюс», газеті «Гривна», соціальній мережі «Фейсбук»). Наразі до найбільш поширених і небезпечних видів відходів відносять пластик. І саме з цих міркувань переробка пластикових кришечок у херсонській громаді стала одним із напрямів роботи #ZWSХерсон.


На сьогодні з облаштуванням «пластикової» майстерні склалася така ситуація: міська влада надала тимчасове приміщення і є два верстати – шредер для подрібнення пластику та термопрес, який виплавляє зі стружки листи. Працюють на верстатах батьки учнів та дорослі на волонтерських засадах, діти ж збирають та сортують кришечки. Зокрема, у ТРЦ «Фабрика» розміщене «серце для херсонців», куди можна зносити зібрані кришечки.

Але, щоб мати змогу остаточно «перетворювати» пластикові кришечки на корисні чи дизайнерські речі для дому і для людей не вистачає обладнання, зокрема фрезерного верстата ЧПК. Тому команда #ZWSХерсон запустила фандрайзинговий проєкт «Пластикова реінкарнація» і сподівається зібрати кошти на цей верстат через благодійну всеукраїнську платформу Спільнокошт (https://biggggidea.com/project/plastikova-reinkarnatsiya/).

Глобальний погляд цінує прагненя проактивної молодої спільноти нашого міста і допомогає команді #ZWSХерсон реалізувати проєкт «Пластикова реінкарнація». Ми надали платформу нашої громадської організації для участі у Спільнокошті, одними із перших  фондували на проєкт «Пластикова реінкарнація». Та найприємнішим у цій допомозі є те, що учасники вже реалізованих нами проєктів «Акселератор молодіжних ініціатив» і «Студія навиків «Фабрика проєктів» думають з нами в одному напрямі і готові поступатися власними інтересами заради загального блага).


Пам’ятаєте, Глобальний у вересні 2020 року проводив публічний Аукціон проєктів, на якому ми зі своїми менті фандрайзили ресурси на молодіжні соціальні ініціативи (що це за проєкти і як нам це вдалося можна переглянути на цьому сайті у розділі «Акселератор»). Так от, авторки трьох проєктів – Юлія Шахман, Ольга Тягнирядно і Таїсія Якубовська – вирішили, що кошти, зібрані на Аукціоні проєктів для реалізації їхніх ініціатив, принесуть більше користі херсонцям, якщо їх спрямувати на підтримку загальноміського екопроєкту «Пластикова реінкарнація». Загалом, це 5500 грн., які «слугуватимуть» зменшенню сміття у нашому місті!


Команда Глобального погляду підтримує це рішення. Бо використання коштів, зібраних на Аукціоні проєктів, у такий спосіб не суперечить, а, навпаки, відповідає головній ідеї заходу і проєктів – реалізації молодіжних соціальних ініціатив на користь херсонської громади.

Команда Глобального погляду не втомлюється дякувати місцевим філантропам за підтримку небайдужої херсонської молоді й визнання корисності їхніх ініціатив для розвитку громади).


P.S. Пластикова реінкарнація – рулить! Гуртом – ми сила!

Хмаринка ##