Один…Два…Три… Рахуємо бюджет проєкту

Соціальні проєкти, на відміну від бізнес-проєктів, орієнтовані на користь громади, суспільне благо. Тому, найчастіше, реалізуються вони за рахунок коштів грантодавців (донорів, благодійників, органів влади) на безповоротній основі. А головним фінансовим документом, що підтверджує витрати проєкту, є його бюджет. Бюджет завжди ретельно вивчається і, особливо, тоді, коли проєкт виконується однією організацією, а фінансується іншою.


До того ж неможливо якісно реалізувати проєкт без планування витрат. Планування настільки детального, щоб витрати могли задовольнити потреби у ресурсах протягом усього періоду реалізації проєкту (без «нєжданчіків»). Планування обґрунтованого, щоб у ґрантодавців не виникло жодних сумнівів щодо необхідності фінансування цього проєкту.

Перед складанням бюджету проєкту слід ще раз переглянути його мету (місію), завдання, методи і заходи (за календарним графіком). Якщо очікується фінансування з інших джерел або передача обладнання та послуг, це також має бути передбачено у бюджеті проєкту. До початку розподілу коштів по статтях бюджету, необхідно ознайомитися з чинним законодавством, вимогами щодо витрат по фінансуванню та особливостями фінансової звітності.


Саме з «тонкощами» проєктного бюджетування знайомила наших фабрикантів Ольга Гріднєва на тренінгу «Скільки коштує проєкт? Складання бюджету проєкту». Тренувалися у групах і рахували бюджети трьох заготовлених соціальних проєктів – «Надихнемо власним досвідом», «Розповімо всьому світові про чудо-жінок» і «Чудовий space – місце креативних ідей».

Крок за кроком фабриканти осягали «математику» корисних змін під чуйним тренерством Ольги Гріднєвої. А потім ще й вчилися, як перевірити бюджет проєкту.


Усі видані корисності стануть у нагоді нашим фабрикантам на майбутній майстерні «Давай складемо «хороший» бюджет!»


P.S. Алгоритми бюджетування фабриканти второпали. Та є дуже підступна штука, яка може «роздути» будь-який найкращий бюджет. Це ризики проєкту і про них слід «подбати»!


*Проєкт реалізується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні


Хмаринка ##