ПЕРШИЙ У ХЕРСОНІ АУКЦІОН ПРОЄКТІВ ВІДБУВСЯ

23 вересня і перший у Херсоні Аукціон проєктів позаду. Час істини для команди Глобального погляду та Акселератора молодіжних ініціатив видався непростим. Про усе послідовно.


Як готувалися до Аукціону проєктів?


Щоб Аукціон проєктів відбувся, покладено купу сил, часу і ресурсів: підбір і підготовка приміщення; перемовини з ведучою Аукціону; коригування і затвердження програми заходу; розміщення бігбордів у місті; домовленості з оркестром; дизайн і друк флаєрів, запрошень, пресволу, наліпок, «купюр» для голосування… і ще багацько усіляких організаційних моментів.


Паралельно цьому займалися промокампанією Аукціону, телефонували-писали потенційним Донорам проєктів і їхнім помічникам, розвозили-розносили запрошення, а також підбадьорювали проєктні команди та одна-одну))


Як усе відбувалося?


Аукціон проєктів проходив у гарному місці з особливою атмосферою –Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара. Передпочаток аукціону був «класичним» і «смачним»: гарний настрій дарував нам камерний оркестр «Гілея» Херсонської обласної філармонії, а кулінарні шедеври – компанія «Catering Kherson».

На Аукціоні проєктів були виставлені до громАдного «придбання» 10 соціальних проєктів: «Пластове печиво»; «#ЗА_ПРОФЕСІЯМИ»; «Це були найкращі роки життя!»; «Шкільна студія соціальної дії»; «За чашкою чаю»; «Інтерактивна екологічна казка «Про наше Чорне море»; «Анімаційна студія «Мультидіти»; «Сортуємо сміття разом»; «Швидка ракетка»; «Пам’ятаєш, як бути дитиною?». Авторка 11-го проєкта «Музика в CADу» взяла самовідвід через життєві обставини((


Привітальне слово від Глобального погляду мала заступниця голови організації Людмила Кузьменко. На завершення привітання кожен проєкт одержав від нас рівну фінансову підтримку. Як кажуть у народі, на почин.

Проєктні команди почергово «викладалися» і креативно презентували свої ідеї філантропам, а їхня група підтримки тримала «кулачки» і прикривала тили.


Соціально активні херсонці слухали і дивилися, задавали питання підтримували молодіжні ініціативи і посильно «голосували» власними коштами на їх реалізацію. Гривні збирала у прозорі ємності призначена «казначейка». Жодних таємниць – усе привселюдно.


Поки обрана лічильна комісія вела підрахунки залучених коштів, талановита учасниця Акселератора молодіжних ініціатив Дар’я Іванова чарувала усіх присутніх ніжним вокалом під бандуру.

Підбили підсумки, оголосили результати, усім подякували і завершили на піднесеній ноті: «Найщиріші вітання і найщиріші сподівання на подальший розвиток філантропії та започаткування традиції проведення Аукціону проєктів соціальних ініціатив у нашій сонячній столиці Таврії!!!»


І який же вислід?


На презентовані громаді 10 проєктів соціальної дії ми сподівалися зібрати 83723 грн. Зібрали ж усього 16905 грн. + 3 серйозні обіцянки на ресурси (одна з обіцянок на момент написання статті виконана):


1) «Пластове печиво» – 1100 грн.;


2) «#ЗА_ПРОФЕСІЯМИ» – 780 грн.;


3) «Це були найкращі роки життя!» – 2200 грн.;


4) «Шкільна студія соціальної дії» – 3000 грн. + подальша підтримка проєкту;


5) «За чашкою чаю» – 1725 грн.;


6) «Інтерактивна екологічна казка «Про наше Чорне море» – 1400 грн. + відшити костюми;


7) «Анімаційна студія «Мультидіти» – 1900 грн.;


8) «Сортуємо сміття разом» – 2200 грн. (на подальшу співпрацю за проєктом з керівником підприємства із сортування сміття ми сподіваємося, бо контакти він надав);


9) «Швидка ракетка» – 900 грн. + стіл для настільного тенісу (вже доставили!);10) «Пам’ятаєш, як бути дитиною?» – 1700 грн. (цей вуличний перформанс особливо зацікавив місцевого театрала і контактами з нами теж поділилися).


Не так багато зібрано коштів на Аукціоні. Та команда Глобального щиро вдячна тим соціально активним херсонцям, які знайшли час, прийшли і підтримали ініціативи нашої молоді – і тим, хто щедро вкладався, і тим, хто вносив посильні внески, на реалізацію проєктів. Нам з нашими менті важлива така підтримка)


І, якщо не про кількість гривень, а за змістом і за «включенням» у процес, то Амбасадорами молодіжних проєктів стали: Сергій Дудка; Олександр Книга; Ігор Колихаєв; Юрій Рожков.

Ще ми завдячуємо індивідуальним донорам, які вклалися у проєкти молоді, але не захотіли бути названими. Подяку висловлюємо також керівництву Херсонського вищого професійного комерційного училища за підтримку своєї учениці Дар’ї Морозової, співавторки проєкту «За чашкою чаю».


Після Аукціону практично одразу ще два проєкти знайшли своїх індивідуальних донорів і це дуже приємно)


Розчарування чи досвід?


Десь там, глибоко в душі, ми розуміли, що фандрайзити додатково доведеться. Але, що так забагато, – не думали. Тому буквально через день зібралися і накидали ще ідей для фандрайзингу, насамперед, колективного. Розглянули варіанти залучення матеріальних ресурсів і послуг для реалізації проєктів.


Деякі проєктні команди розпочали додатковий збір коштів у соціальних мережах, деякі розглядають інші можливості.


Чи не найбільшим розчаруванням стало те, що на Аукціон проєктів не прийшов жоден із запрошених місцевих чиновників і чинних «владників». І у Глобального погляду залишилися відкритими питання:


«А чи потрібна молодь місцевій владі взагалі???»


«Чи нехай їде у Польщу, Чехію, Росію, Литву… заробляти???»«І хіба ж ви не розумієте, що назад майже ніхто з них не повернеться???»


«І невже вас влаштовують останні місця Херсона і області в усіх загальнодержавних рейтингах???»


«Вам що, зовсім не болить???»


P.S. І, може, перша риба не ловиться(( Та процес громАдного «придбання» молодіжних проєктів не зупинився. Він триває і буде тривати доти, доки не буде реалізований останній із заявлених проєктів))

Хмаринка ##